خبر داغ و جدید را بخوانید:هیچ بخشی به انداز مسکن نمی‎تواند رکود را برطرف کند

شرح خبر:

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، حسن صادقلو عصر امروز در دوازدهمین جلسه شورای گفت‌و‎گوی دولت و بخش خصوصی اظهار کرد: جلسات با بخش خصوصی باید یک‌سری نتایج میدانی داشته باشد و نیاز است که به پیگیری‎های نکات مطرح شده توجه شود.

وی تصریح کرد: وظایف دستگاه‎های اجرایی استان برای بهبود شرایط ساختمان نیاز است که استخراج شود و خیلی از اختلاف‎ها را می‎توان با یک جلسه صمیمانه و طرح موضوع بین بخش دولتی و خصوصی در راستای رفع موانع حل کنیم.

استاندار گلستان ادامه داد: عرصه مسکن بسیار مهم است و در رفع رکود می‎توان نقش مهمی داشته باشد و هیچ بخشی به اندازه مسکن نمی‎تواند رکود در کشور برطرف کند.

باید بیندیشیم چه بخشی از هزینه را می‎توانیم کاهش دهیم

صادقلو ابراز داشت: برخی از ظرفیت‎ها در تصمیمات در اختیارات کار‌گروه تسهیل و رفع موانع است و باید این معضلات را مثل صنعت در کار‌گروه رفع موانع تولید بررسی کنیم و مصوباتی برای آنها داشته باشیم.

وی تاکید کرد: در قانون پیش‎فروش اگر اصلاح قوانین نیاز است یا با نشست با نمایندگان و یا طی نامه‎ای می‎تواند اقدام شود شاید نگاه سازندگان این باشد این قانون با روح خریدار نوشته شده باشد و این مشکلات را به‌وجود آورده است.

استاندار گلستان خاطرنشان کرد: هر آنچه در اتاق فکرها و شورای گفت‎گو و اصلاح قانون به نفع تولید و رفع رکود باشد و با نگاه دو طرفانه خریدار و فرشندگان در نظر گرفته شده باشد باید دنبال کنیم.

صادقلو با بیان اینکه برخی اصلاح مسائل در خصوص شیوه‎نامه‎ها مطرح شده گفت: شاید برخی اختیارات در این شیوه‎نامه‎ها در وزارتخانه‌ها باشد و باید به‌عنوان تفویض و یا اصلاح مورد نظر قرار بگیرد.

وی به موضوع هزینه‎بر بودن تولید مسکن اشاره کرد و گفت: تولید‌کنندگان به‌دنبال کاهش هزینه‎های تولیدات هستند و برخی هزینه‎هایی که بر تولید حاکم است از هزینه‎های دولت است که به دوش تولید کنندگان گذاشته و شاید دولت نیز به برخی هزینه‎ها ناگزیر باشد.

استاندار گلستان تاکید کرد: در استان گلستان باید بیندیشیم چه بخشی از هزینه را می‎توانیم کاهش دهیم و اگر در کاهش هزینه‎های مسکن موفق باشیم سود آن را مردم می‎برند.

صادقلو با بیان اینکه باید کاهش هزینه‎های تولید ساختمان اتفاق بیفتد، افزود: در شهرداری‎ها باید درآمد پایدار تنها با زمین و مسکن محقق نشود تا مسکن‎سازان ضربه‎ای  متحمل نشوند.

وی یادآور شد: از نظر درآمدی کاهش 700 هزار متر ساخت و ساز طی سال‌های گذشته به 80 هزار متر مربع در گرگان یک زلزله است و این به خاطره این است که نگاه چند‌بعدی به حوزه توسعه و درآمد‌پایدار فکر نکرده‌ایم.
خبر تصادفی:
هوای آلوده تهران همیشه یکی از اصلی ترین موضوعات برای انتقاد بوده است.جمعیت تهران بسیار زیاد شده و روز به روز نیز زیاد تر میشود.این امر باعث شده که نتوان تردد خود رو ها را در سطح شهر کنترل کرد و ترافیک شدید همراه با آلودگی زیاد در شهر بوجود بیاید.کنترل این مشکل سال هاست مه مورد بررسی قرار دارد اما نتیجه ای حاصل نشده و تهران همچنان یکی از شلوغ ترین و مثیف ترین شهر های دنیا است که برای تنفس در این شهر مشکلات زیادی وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *