یک خبر داغ:دست و دلبازی تهران درباره میدان نفتی فرزاد ب/ اطمینان دهلی نو از پیشبرد طرح های بزرگ در ایران

شرح خبر:

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از نت ایندین، دارمندرا پرادهان، وزیر نفت و گاز هند گفت هند مطمئن است که پروژه های بزرگ در ایران را پیش خواهد برد چراکه ایران به علت حمایت هند از این کشور در زمان تحریم های آمریکا به سوی هند تمایل دارد.

پرادهان در جریان کنفرانسی در هند گفت حسن روحانی، رئیس جمهور ایران و نارندرا مودی، نخست وزیر هند بحث و گفتگوهای مثمر ثمری در این رابطه در جریان برخوردهای اخیر و پیشین داشتند که بسیار از حمایت هند تقدیر کردند.

وی با اشاره ویژه به میدان نفتی فرزاد ب، افزود :«ایران بسیار دست و دلباز بود که این میدان را از مسیر نرمال مزایده و از سبد عرضه خارج کرد. از شرکت هایی که در این پروژه مشارکت دارند نظیر اُ ان جی سی ودیش خواسته شد تا الزامات ساختاری شان در این رابطه را در زمانی محدود تکمیل کنند.»

در جریان سفر اخیر پرادهان به تهران، فرمول قیمت گذاری گاز این پروژه تعیین شده است و در مورد جزئیات توسعه بندر چابهار نیز مذاکره شده است. همچنین ایران از هند برای پیوستن به توافق عشق آباد حمایت کرده است. پیشرفت کریدور ترانزیتی شمال- جنوب از دیگر موضوعات مورد بحث بوده است.
خبر تصادفی:
پس خبر تلخ مرگ دوچرخه سوار ایران در رقابتهای پارالمپیک ریو ر سال 2016 این بار متاسفانه یکی از کمک داورهای کشورمان در سانحه رانندگی جان خود را از دست داد. آقای علی سبکتکتین کمک داور خوب کشورمان در راه برگشت به خانه پس از قضاوت بازی دو تیم دست اولی کشورمان در شهر شوشتر متاسفانه دچار سانحه رانندگی شد و جان خود را در این رقابتها از دست داد. فدراسیون فوتبال و همچنین کمیته داوران این حادثه تلخ را به جامعه فوتبال و داوری و همچنین جامعه ورزش اصفهان و نیز خانواده ایشان تسلیت عرض نمود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *